Pomoc świąteczna

Zachęcamy do nabywania w przedsionku kościoła  świec na stół wigilijny: małe w cenie od 7 zł., a duże od 20 zł. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

W sklepie Hitpol można składać do przygotowanych, oznaczonych logiem Caritas koszyków artykuły żywnościowe, które zostaną przed świętami przekazane przez nasz parafialny Oddział Caritas rodzinom potrzebującym. Dziękujemy Państwu Onikom.

„Mikołaje Adasia” zapraszają na Mikołajkowy Kiermasz ciast i smakołyków, który będzie 5 grudnia na placu przy naszym kościele w godzinach od 7.30 do 13.00, a którego celem jest wsparcie drogiego leczenia i rehabilitacji małego Adasia.

Nasze drogie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” jak co roku serdecznie zapraszają, również w niedzielę 5 grudnia od godz.7.00 – 14.00 na kiermasz świąteczny, który odbędzie się na parkingu koło kościoła. Będzie można zakupić ciasta, przetwory, stroiki oraz świąteczne wyroby rękodzielnicze. Będzie także do nabycia smaczny bigos, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie Adasia. Bardzo gorąco dziękujemy naszym Paniom z KGW za ten wielki gest serca. Również dziękujemy za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej w naszym kościele. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność również i Panom z naszej parafii za pracę przy zadaszeniu wiaty na placu integracji i spotkań przy plebanii.

Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam SS. Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można ofiarować. Ofiarowane dary przynosimy pod choinkę. Można również wpłacić darowiznę na konto Domu Samotnej Matki w Tarnowie na podany numer. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.