Paczka dla Ukrainy

W najbliższą środę (16 marca br.) od godz. 17.00 w salce katechetycznej można będzie składać zakupione (wg wyznaczonej listy) produkty na pomoc dla Ukrainy w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”. Również w sklepach Hitpol i Stokrotka można składać do wyznaczonych koszyków te produkty. Do tej zbiórki dołączyła się także nasza Szkoła Podstawowa, w której zbierane są dary dla Ukrainy. Wszystkie te zebrane dary panie z Parafialnego Oddziału Caritas i wolontariusze będą pakować do specjalnych oznaczonych kartonów, które zostaną przewiezione do magazynów, z których wyruszą na Ukrainę. Można także wpłacać pieniądze na wsparcie tej akcji na numer konta Diecezjalnej Caritas:
PKO BP I O/Tarnów : 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 z dopiskiem: Ukraina

 

PACZKA DLA UKRAINY jest akcją stworzoną w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego nie mają co dać dzieciom do jedzenia.
Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez p犀利士
olskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Instrukcja przygotowania akcji Paczka dla Ukrainy
1. Opakowania kartonowe z logo Caritas (wymiary 53 cm x 40 cm x 26 cm) trafią do magazynów Caritas diecezjalnych, skąd puste będzie można przekazać dla m.in. wspólnot parafialnych, szkół współpracujących w ramach SKC, placówek Caritas, osób prywatnych, wszystkich, którzy chcą się zaangażować w akcję charytatywną PACZKA DLA UKRAINY.
2. Poszczególne grupy, wspólnoty, rodziny wypełniają karton produktami największej potrzeby zgodnie z proponowaną listą produktów (Załącznik nr 1).
3. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, jednakże musi być zamknięta i zabezpieczona.
4. Paczka nie powinna przekraczać wagi 17 kg.
5. Paczka powinna zawierać zawsz犀利士
e produkty z trzech kategorii:
• żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)
• produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
• artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
6. Do paczki nie wkładamy używanych ubrań.

Proponowane produkty do umieszczenia w gotowej paczce