Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe w czasie nabożeństw czerwcowych, które odprawiamy po Mszy św. porannej. W oktawie Bożego Ciała będą one sparawowane także po Mszy św. wieczornej w połączeniu z procesją, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP. Różaniec przed Mszą św. prowadzi Róża Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy wspierać materialnie i modlić się w intencjach misyjnych. Po Nowennie zmiana tajemnic Róży Misyjnej.

4. W czwartek 8 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. jak w każdą niedzielę, a uroczysta Msza św. z procesją ulicami naszej miejscowości do czterech ołtarzy będzie o godz. 11.00. Prosimy osoby, rodziny, Róże Różańcowe, koło Gospodyń Wiejskich o przygotowane ołtarzy, które będą, tak jak ogłaszaliśmy: pierwszy przy Dzwonnicy, drugi przy Pizzerii, trzeci przy górnej bocznej drodze prowadzącej od pizerii w stronę piekarni i czwarty przy Piekarni Państwa Starostków. Prosimy o zgłaszanie się po banery, które będą wykorzystane do dekoracji tła ołtarzy. Na procesję zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, dzieci pierwszokomunijne, DSM, LSO, młodzież. Prosimy, aby niewiasty poniosły na procesji feretrony, mężczyźni chorągwie, Straż Pożarną o niesienie baldachimu i kierowanie ruchem. Ofiara na tacę w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Procesja Eucharystyczna w dni powszednie w oktawie Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

5. Bardzo dziękujemy Rodzinom: Klimczak, Dymon, Ciurej, Niziołek, Ciurej, Wierzbicki, Ciurej za troskę o czystość i piękno kościoła i otoczenia oraz za ofiarę na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę prosimy, aby o porządek zatroszczyły się kolejne rodziny.

6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

7. Z całego serca dziękujemy wszystkim sponsorom, organizatorom, w tym naszej młodzieży oraz uczestnikom, a szczególnie dzieciom i rodzicom za cudownie zorganizowany i przeżyty w naszej parafii kolejny Dzień Dziecka, kiedy poczuliśmy się jedną, szczęśliwą rodziną. Było nas tak dużo. Pieniążki zebrane w tym dniu (kwotę podamy za tydzień) zostaną przekazne na rozwój i różne atrakcje dla dzieci i młodzieży
w naszym miejscu spotkań i integracji. Bardzo gorąco jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wszystko.

8. W przyszłą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy ministrantów, lektorów, dzięwczęta z DSM-u. i młodzież na (przełożony ze względu na złą pogodę) turniej piłki nożnej z nagrodami, który odbędzie się na placu przy plebanii. Nie będzie spotkania Grupy młodzieżowej w piątek.

9. W dniu 10-11 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na nocne czuwanie Apostolstwa Dusz Czyśćcowych. Zapisy u P. Jolanty Machety w Ośrodku Zdrowia w Łękawicy. Wyjazd byłby w sobotę z Łękawicy lub Skrzyszowa około godz. 8.00. Po Mszy św. porannej w sobotę będzie, jak zawsze w drugie soboty miesiąca, modlitwa za dusze czyśćowe i krótkie spotkanie w kościele. Zachęcamy nowych chętnych do uczestnictwa w tym dziele i przynależności do Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym.
10. Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” zaprasza na drugie spotkanie Seniorów we wtorek 6 czerwca na godz. 17.00 w siedzibie KGW w Łękawicy. Podczas spotkania będzie poczęstunek i rozmowa na temat zdrowia.

11. W gablocie ogłoszeń znajdziemy zapowiedzi przedślubne. Kto by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia kancelarii parafialnej.

12. W przedsionku kościoła można nabywać jak zawsze czasopisma katolickie: „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzielę”, dla dzieci – nowy numer „Promyczków”.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: Ś.P. Józef Piska – lat 78. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu, a rodzinę pogrążoną w żałobie Maryi Matce Miłosierdzia. Dobry Jezu…..

 

Ogłoszenia dla Parafii Trzemesna (w zakładce Trzemesna)