Ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18. lutego 2024 r.

1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nich bezpośrednio Msza św. bez kazania. W piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Również w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.00 odprawiamy to Pasyjne nabożeństwo.

2. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do podjęcia inicjatywy tzw. Postu „o chlebie i wodzie”. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się obrazki z wypisaną datą jednego konkretnego dnia w wielkim poście, w którym dana osoba praktykowałaby ten post. Zachęcamy gorąco do podjęcia w tym wybranym przez nas dniu takiego postu, szczególnie w intencji pokoju oraz w innych ważnych intencjach.

3. W środę o poprowadzenie Różańca przed Mszą św. i Nowenną prosimy Różę św. U. Ledóchowskiej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Stanisława Majkrzaka z Ukrainy, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na tacę na remont ołtarza w swoim kościele na Ukrainie. Również do puszek będzie zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

5. Za tydzień będzie można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 8 zł. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

6. Dyrektor Przedszkola Publicznego w Łękawicy ogłasza rekrutację na rok szkolny 2024/2025 dzieci urodzonych w latach 2018-2021 oraz w uzasadnionych przypadkach urodzonych w 2022 r. Zapisy trwać będą od 19 lutego do 8 marca w godz. 8.00 -15.00. Jednocześnie informuje, że przedszkole jest czynne od godz. 6.00 do godz. 17.00. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii Przedszkola w godz. 8.00 – 15.00 (tel. 14 67 44 170).

7. Wójt Gminy Skrzyszów przypomina, że do końca lutego przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. Szczegółowe informacje w Urzędzie Gminy, pokój nr 17.

8. Polecamy zakup i lekturę tygodników katolickich oraz wylosowania Słowa Życia, naszego Przewodnika na wielkopostnych drogach.

 

Ogłoszenia dla Parafii Trzemesna