Ogłoszenia

6 Niedziela Wielkanocna 22.05.2022 r.

1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Wielkanocy. Przyszła niedziela będzie niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W tym tygodniu (od dzisiaj do środy) przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje, w czasie których podczas nabożeństw majowych i Mszy św. będziemy się modlić o błog. Boże i dobrą pogodę, aby nigdy nie brakło nam chleba powszedniego.

3. Codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. odprawiamy Nabożeństwa Majowe, w czasie których jest udzielana również Komunia św. Bezpośrednio po nabożeństwie jest sprawowana Msza św. W środę Nowenna do MBNP jest połączona z majówką.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz prywatna adoracja do godz. 19.15. W tym dniu rozpoczniemy również Nowennę do Ducha Swiętego.

5. W sobotę na godz. 9.00 gorąco zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów. Zachęcamy do przybycia także nowych chętnych kandydatów do Służby Liturgicznej, szczególnie z klasy trzeciej, którzy w tym roku przyjęli I Komunię św. Natomiast na godz. 10.00 zapraszamy dziewczęta należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz nowe chętne kandydatki, również z klasy trzeciej, ale także i inne.

6. 4 czerwca w Szynwałdzie będzie spotkanie integracyjne młodzieży naszego Dekanatu. W programie wspólna modlitwa, gry, zabawy oraz grill. Prosimy młodzież chętną do udziału w tym spotkaniu o zgłaszanie się do najbliższego piątku u Ks. Proboszcza Grzegorza.

7. Gorąco dziękujemy za troskę o czystość kościoła i wokół niego oraz piękne kwiaty Rodzinom: Łabędź, Chwistek, Piątek, Grott, Zych, Kłusek, Budzik. W najbliższą sobotę prosimy, aby o czystość zatroszczyły się kolejne rodziny.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą także na wydatki naszej parafii.

9. Jak informowaliśmy tydzień temu serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami w środę 1 czerwca od godz. 11.00 na Dzień Dziecka, który będzie w miejscu Spotkań i Integracji przy plebanii. Będzie wiele atrakcji dla dzieci: pokaz strażacki, policyjny, pierwszej pomocy, dmuchane zjeżdżalnie, upominki, gry, zabawy, słodycze, grill itp.

10. W gablocie ogłoszeń znajdziemy informację dotyczącą Rekolekcji powołaniowych pod hasłem „Przygotuj, to co potrzebne do drogi, i idź” organizowanych dla chłopców powyżej 16 roku życia w dniach od 3-5 czerwca w WSD w Tarnowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. W przedsionku kościoła można pobrać druki do wypełnienia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków, które trzeba złożyć elektronicznie lub w Urzędzie Gminy do końca czerwca br., a co wiąże się z karą 5000 zł w razie ich nie złożenia.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. Daniela Piątek – lat 76. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…