Ogłoszenia

15. Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 15. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Bóg zapłać za ofiary na tacę na potrzeby parafialne. Za tydzień składka na tace są przeznaczona jest na wsparcie Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MBNP, w czasie której przedstawiamy prośby i podziękowania składane do skrzynki w przedsionku kościoła. O poprowadzenie modlitwy Różańcowej przed Mszą św. prosimy Różę bł. Karoliny.

3. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość prywatnej adoracji do godz. 19.15. Na nabożeństwie Bożemu miłosierdziu polecać będziemy zmarłych, których kolejne rocznice śmierci przypadać będą w najbliższym czasie.

4. Za tydzień rozpoczniemy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, na jego zakończenie w niedzielę 28. lipca, po Mszach św. na obu parkingach odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Zachęcamy do przyjęcia tego błogosławieństwa oraz wsparcia przy tej okazji ofiarą składaną do puszek organizacji MIVA POLSKA – na rzecz misjonarzy w akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

5. Przypominamy, że w środy w okresie wakacji kancelaria parafialna jest nieczynna o godz. 17.00 tylko bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i nowennie.

6. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z „Grupą 2 św. Franciszka”, która odbędzie się w dniach od 17. do 25. sierpnia. Szczegóły na plakacie.

7. Polecamy czasopisma katolickie: „Gościa Niedzielnego” i Niedzielę”, a dla dzieci wakacyjne numery -„ Promyczków Dobra” i „Małego Gościa”. Zachęcamy także do wylosowania Słowa Życia.

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku, a pracującym, szczególnie na roli dużo sił i dobrej pogody.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Ś.P. Maria Tyńska – lat 77. Jej pogrzeb odbył się w sobotę (13.07.24) o godz. 14.00. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu, a rodzinę pogrążoną w żałobie Maryi Matce Miłosierdzia. Dobry Jezu…..

 

Ogłoszenia dla Parafii Trzemesna

 

„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki.
Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.
Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

1. Zapisy przyjmujemy, pamiętając, że do 16-go roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego pełnoletniego opiekuna – jest to także warunek ubezpieczających PPT.
2. Koszt uczestnictwa w PPTwynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej włącznie płaci tylko 75,00 zł, a resztę dopłaca Caritas.
3. Prosimy o zapoznanie z klauzulą RODO i poświadczenie tego podpisem na liście zapisów /Klauzula RODO w załączniku/.
4. Ze względu na trudności noclegowe w niektórych miejscowościach, prosimy zachęcać do zabierania namiotów.
5. Zachęcamy do łączności duchowej z pielgrzymującymi chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Ich duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania parafii w przeżywanie rekolekcji w drodze.

Niech Pani Jasnogórska wynagrodzi wszystkim podjęty trud w przygotowaniu i przeprowadzeniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Dyrektor
Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej

Ks. Paweł Broński