Ogłoszenia

26 Niedziela Zwykła – 25.09.2022r.

1. Dzisiejszą 26 niedzielę zwykłą przeżywamy jako Niedzielę Synodalną, pod hasłem Parafialna Rada Duszpasterska w Ewangelizacyjnej Misji Parafii. Od dzisiaj w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najswiętszego Sakramentu i prywatna (w ciszy) adoracja do godz. 8.45, jako tzw. Godzina Święta.

2. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MBNP. Różaniec przed Mszą św. prowadzi Róża św. Mikołaja. Na tę Mszę św. i po Mszy na pierwsze spotkanie organizacyjne przed Bierzmowaniem zapraszamy młodzież z klasy VIII wraz z rodzicami. Wczoraj swoje przygotowanie parafialne do I Spowiedzi i Komunii św. rozpoczęły dzieci klasy III. Zarówno młodzież jak i dzieci oraz ich rodziny polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej przez cały ten czas przygotowania. Za dzieci będziemy modlić się
w czwartki, a za młodzież w piątki.

3. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniem Słowa Bożego i możliwość prywatnej adoracji do godz. 19.15. Na godz. 19.00 do sali w domu katechetycznym zapraszamy, jak co tydzień młodzież na spotkanie parafialnej Grupy Młodzieżowej.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca wynagradzająca za grzechy ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. porannej będzie Różaniec z rozważaniami, w czasie którego Matce Bożej Fatimskiej polecać będziemy nasze wynagrodzenia i prośby.

5. W sobotę 1 października rozpoczyna się również Miesiąc Różańcowy. Różaniec będzie odprawiany w dni powszednie o godz. 17.30 i po nim Msza św., a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy gorąco na to Nabożeństwo wszystkich parafian – czcicieli Matki Bożej, Róże Różańcowe, dzieci, młodzież. Podajemy stałe dni prowadzenia Różańca: Poniedziałek – DSM, Wtorek – LSO i Szafarze, Środę – Róże Różańcowe – wg grafiku, Czwartek – Caritas, Rada Parafialna, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, Piątek – Grupa Młodzieżowa, Młodzież klasy VII, VIII, (przygotowująca się do Bierzmowania). Zachęcamy także do odmawiania Różańca przy kapliczkach albo rodzinnie w domach.

6. Jak zawsze wyrażamy naszą wdzięczność za troskę o czystość i piękno kościoła oraz terenu wokół niego oraz za kwiaty, a przez ostatnie 2 soboty były to Rodziny: Olszówka, Boruch, Łabędź, Tyka, Smoszna, Starostka. W najbliższą sobotę prosimy, aby o porządek zatroszczyły się kolejne rodziny.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

8. W gablocie ogłoszeń znajduje się plakat z programem Odpustu w Bochni, a także plakaty z numerami telefonów wsparcia Poradni Auxilium, dla małżonków przeżywających kryzysy, stojacych w obliczu rozwodu, jak również telefon wsparcia
w problemach uzależnień m. in. od internetu.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa z gumową opaską – Różańcem na rękę.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności wieloletni kościelny Ś.P. Mieczysław Bień, lat 82. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu, a Rodzinę pogrążoną w żałobie Maryi Wspomożycielce Wiernych. Dobry Jezu….

 

Ogłoszenia dla Parafii Trzemesna (w zakładce Trzemesna)