Nie żyje Ks. Andrzej Lachowicz – były proboszcz naszej parafii w latach 1986-2001

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Ks. Andrzeja Lachowicza – naszego byłego proboszcza. Ks. Andrzej w naszej parafii pełnił funkcję proboszcza w latach 1986 – 2001. Ustąpił z powodów zdrowotnych. Od tej pory przebywał w domu opieki w Nowym Sączu. Pogrzeb śp Ks. Lachowicza odbędzie się w sobotę w Ryglicach o godz. 10.00.

Starsi pewnie pamiętają, że obecny wygląd kościoła to wynik remontu który rozpoczął się za kadencji ks. Andrzeja w 1995 r i trwał do 2000 r. To największy gruntowny remont naszej parafii od czasów jej rozbudowy w początkach XX w. W tym okresie wymieniono dach (zarówno spróchniałą konstrukcję, wymieniono wieżę jak i pokrycie – wcześniej była dachówka), odwodniono kościół, wysuszono mury, świątynia została o犀利士
dmalowana (wcześniej była w kolorze zielonym). W kościele pojawiło się ogrzewanie gazowe, nowa marmurowa posadzka na której obecnie klęczymy, nowe ławki, które zostały wymienione w tym okresie. Wykonano gruntowne odnowienie i odbudowę ołtarzy oraz renowację obrazu Św. Mikołaja z 1782 r. W tym okresie powstał także chodnik z kostki brukowej wokół świątyni oraz nowe ogrodzenia. Wszystkie te prace były możliwe dzięki ofiarnej pracy parafian i zaangażowaniu ks. Andrzeja.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen