Pożegnanie Ks. Jakuba

15 sierpnia miało miejsce w naszej Parafii pożegnanie naszego wikariusza – Ks. Jakuba, który decyzją Bp. Tarnowskiego zostaje końcem sierpnia przeniesiony do parafii pw. Św. Kazimierza w Nowym Sączu. Przypomnijmy, Ks. Jakub w dniu 27 sierpnia 2016 r. został mianowany wikariuszem naszej parafii. Obecnie pełni także funkcję wicenotariusza dekanatu Tarnów – Wschód, Relatora w dekanacie oraz duszpasterza młodzieży dekanatu Tarnów – Wschód. Jest także członkiem Centrum Lokalnego Młodzi na Progu Diecezji tarnowskiej.

To 5 lat bardzo owocnej pracy duszpasterskiej, powołanie do życia zespołu Trisagion, rekolekcje i spotkania dla młodzieży, wieczory uwielbienia i powstanie miejsca spotkań dla mieszkańców, którego ks. Jakub był nie tylko głównym architektem ale również osobą, która spędziła mnóstwo godzin pracując fizycznie nad jego powstaniem.

Jedna z naszych parafianek w komentarzu na FB napisała: Księże Jakubie będzie nam księdza bardzo brakowało. Życzę Ks zdrowia i ludzi życzliwych na nowej parafii.

My również dołączamy się do tych życzeń, dziękujemy za wszystko i życzymy opieki Matki Boskiej Tuchowskiej, gdziekolwiek przyjdzie ks. pełnić swoją posługę.

15 sierpnia to także święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (nazywane potocznie Matki Bożej Zielnej). W tym dniu święcimy zioła, a w naszej parafii to tradycyjne również poświęcenie wieńca dożynkowego, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Czerwone Korale.