Oaza między-parafialna

W dniach 31.07-06.08.2023 r miała miejsce Oaza między parafialna, w której wzięły udział dzieci i młodzież z trzech parafii: z naszej – Św. Mikołaja Bpa w Łękawicy, NSPJ w Tarnowie oraz Narodzenia NMP w Tymbarku. Uczestnicy wraz z opiekunami zamieszkali w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Gdańsku. Opiekę nad 49-osobową grupą oazowiczów sprawowali: mgr Piotr Tobiasiński (organizator wyjazdu), ks. Grzegorz Grych, ks. Sylwester Taraszka, mgr Elżbieta Budzik i mgr Beata Bukowska (pielęgniarka).
Podczas tygodniowego pobytu nad Bałtykiem uczestnicy odbyli szereg wycieczek i wyjść, a były to: wycieczka do Malborka (zwiedzanie
z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego); wyjazd do Sopotu na molo i klify w Gdyni-Orłowie; zwiedzanie z przewodnikiem Westerplatte i Gdańskiej Starówki. Był też czas na plażowanie na plażach w Gdańsku-Brzeźnie, Gdańsku-Jelitkowie oraz Gdyni-Orłowie.
W programie Oazy znalazły się też wspólne modlitwy poranne i wieczorne oraz codzienna Msza Św. sprawowana w pobliskim kościele p.w. Św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Strzyży.
Tygodniowy pobyt w Trójmieście minął szybko i w niedzielny wieczór 6 sierpnia pociągiem IC „Artus” relacji Hel-Przemyśl uczestnicy oazy przyjechali do Tarnowa, gdzie na dworcu PKP czekali już na nich rodzice. Zapewne długo jeszcze będziemy wspominać ten radosny oazowy czas…