Święto Objawienia Pańskiego AD 2023

6 stycznia to uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanym Świętem Trzech Króli. Jest to także Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Było tradycyjne poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Do puszek zbierane były przez dzieci i młodzież przedstawiających scenkę misyjną ofiary  na Misje w ramach tzw. Kolędników Misyjnych. Sumę rozpoczęliśmy widowiskiem ludowym „Herody” w wykonaniu Kapeli Ludowej Zalasowianie, która później ubogaciła Eucharystię, a na koniec był koncert kolęd w ich wykonaniu, za co serdecznie dziękujemy.

Aktualizacja:

Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone do puszek w ramach Kolędników Misyjnych. Łącznie zebrano 5260 zł. Wyrażamy ogromną wdzięczność przede wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy przedstawiali scenkę i zbierali ofiary.

Młodzież – scenka misyjna

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Kolędowania pod chmurką za wspólny śpiew, modlitwę i spotkanie. Bardzo gorąco dziękujemy przede wszystkim organizatorom tego miłego wydarzenia.