Bal ” Wszystkich Świętych” w Łękawicy

Bal odbył się w gościnnych progach miejscowej szkoły podstawowej. W balu wzięło udział ponad 100 uczestników. Dzieci przebrały się za aniołki bądź ulubionych świętych. Można też było wziąć udział w quizie nt. św. Jana Pawła II i innych konkursach. Zaś później w zabawie, którą prowadził DJ Starsky z Nowego Sącza.

Bal to owoc zaangażowania i dobrego serca mnóstwa osób. O stół zadbały panie łękawiczanki, zaangażowali się w organizację także strażacy z OSP, nie zabrakło tez innych osób, które podarowały swój czas, ręce do pracy, czy złożyły fundusze na organizację wydarzenia.

– Bal miał na celu oderwanie dzieci od Halloween, a właściwie to zaproponowanie dzieciom czegoś w zamian. Czegoś ciekawego i atrakcyjnego, i w moim przekonaniu udało się to zrobić. Nasze wspaniałe dzieci, jak ich rodzice, pokazali, że wiara jest z nami od najmłodszych lat. Ich wiedza na temat świętych, stroje, piosenki, wierszyki świadczyły, że żyją też w rodzinach wiarą, że znają świętych. Jan Paweł II wzywał kiedyś: „Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień”. Organizacja balu dla najmłodszych, wzajemna współpraca w parafii, której fundamentem jest wiara, staramy się właśnie żyć miłością na co dzień – mówi Anita Lipka z rady parafialnej.

Tekst z Gość Niedzielny 

Więcej zdjęć na profilu na FB

Dziękujemy DJ Starsky Nowy Sącz za tak szaloną imprezę! Ta radość dzieci w tańcu mówi sama za siebie!  Dziękujemy naszemu PANDZIE za istne szaleństwo! To przywitanie przez dzieci naszego Pana Pandę było tak głośne, że aż się pojawiły ciarki🐼🐼🐼🐼
Dziękujemy naszym wspaniałym Łękawiczankom za słodki stół! Mamuśki zaszalałyście tak, że obecne osoby z daleka wołały- „dajcie żyć tak jesteśmy najedzeni”🤣
Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Łękawicy za wasze zaangażowanie a wszczególnosci Rafał Esmund Maciej Kłusek Krzysztof Budzik Błażej Borzęcki Stanisław Szypowski Krystian Lipka Oliwier Starostka
❤️Dziękujemy anonimowym darczyńcom za Wasze wsparcie 🥰💪❤️
Dziękujemy Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy za wynajęcie nam hali na ten wspaniały bal. Wielkie podziękowania również dla pani Edytki i pana Janusza pracowników szkoły za okazanie tak cudownych serc❤️
Rekord pobity z liczbą wszystkich osób obecnych👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼💪💪💪
Przekroczyliśmy ponad 1️⃣0️⃣0️⃣ osób💪🙉🙉
Wielkie brawa dla Was i DZIĘKUJEMY, że skorzystaliście z zaproszenia przez Parafia pw. św. Mikołaja Bpa w Łękawicy ‼️‼️‼️‼️
…Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień…… J.P. II
Pokazaliście kochani, że wiara jest z nami od najmłodszych lat! Wasza wiedza na temat J.P.II w quizie była wczoraj naprawdę bardzo dobra! Wasze stroje, informacje o świętych, piosenki, wierszyki pokazały nam jak warto było poświęcić czas na organizację balu💪🥰
Z naszej strony wielkie brawa i ukłony dla wszystkich obecnych👏🏼👏🏼👏🏼

A. Lipka