Błogosławieństwo nowych Lektorów

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie 12 listopada br. 46 chłopaków zostało ministrantami Słowa Bożego – czyli Lektorami. Wśród nich było 6 chłopców z naszej parafii: Bartłomiej Patyk, Hubert Wardzała, Oliwier Starostka, Karol Starzyk, Krzysztof Siedlik, Oskar Tyka.
Błogosławieństwo nowych lektorów dekanatu Tarnów-Wschód odbyło się podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Sylwestra Brzeźnego, diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza, a sprawowanej także przez księży proboszczów i wikariuszy z siedmiu parafii, z których pochodzą chłopcy. Za nowych ministrantów Słowa Bożego modlili się także ich rodzice i bliscy.
Każdy z lektorów otrzymał niewielki egzemplarz Pisma Świętego do domu i pamiątkowy dyplom. Nowi lektorzy w większości byli już wcześniej ministrantami. To był pierwszy kurs przeprowadzony po przerwie covidowej. Jest na pewno sukcesem, że aż tylu chłopaków było chętnych, żeby zrobić kolejny krok w formacji liturgicznej. Gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz wiele radości czerpanej z posługi lektora w Zgromadzeniu Liturgicznym.