Wielki Post

Środą Popielcową i obrzędem posypania głów rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Msze św. będą o godz. 6.30, 9.00 i o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta oraz abstynencja, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych – wszystkich od 14 roku życia.

Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy oraz solidarności z Ukrainą. Składka na tacę przeznaczona jest na cele charytatywne. Natomiast zbiórką do puszek, jak i dzisiaj, będziemy wspierać naród Ukraiński pogrążony w wojnie.

 

Droga krzyżowa:

Piątek: 17.30, 19.00 (młodzież)

Niedziela – po Mszy Św. o godz. 7.00

 

Gorzkie Żale:

Niedziela – godz. 15.00  (transmitowane przez internet). Po nich Msza św. bez kazania.