Niedzielne popołudnie w „Miejscu spotkań i integracji mieszkańców wsi Łękawica” zgromadziło mieszkańców – parafian oraz gości wielu pobliskich miejscowości

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy działających przy parafii pw. Św. Mikołaja w Łękawicy, wsparciu zaprzyjaźnionych firm i ludzi dobrej woli, możliwa była organizacja Festynu Parafialnego w dniu 28 sierpnia 2022 r.
Podczas imprezy można było skorzystać z licznych zabiegów kosmetycznych, masażu twarzy czy konsultacji dietetycznych. Dużą popularnością cieszyły się przejażdżki na motorach, a dmuchane zjeżdżalnie były dużą atrakcją nie tylko dla najmłodszych uczestników festynu. Przygotowano wiele konkursów dla całych rodzin, a także konkurs wiedzy o Łękawicy. Mieszkanki Łękawicy zadbały
o pyszne smakołyki, Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” częstowało żurkiem i chlebem ze smalcem, a członkowie Koła Pszczelarzy miodem.
Całą imprezę poprowadził DJ Starsky Rafał Matusik. Dużą atrakcją, która szczególnie ucieszyła dzieci było „Piana Party”, a na koniec zabawa taneczna dla wszystkich. Był to dobry czas radości dla naszych rodzin na koniec wakacji, za który dziękujemy Bogu.
Warto dodać, że to już 2 impreza w tym roku integrująca parafian i gości. Pierwsza odbyła się 01.06.2022r. z okazji Dnia Dziecka. „Miejsce spotkań…” powstało dzięki zaangażowaniu mieszkańców w 2020 r. i ma za zadanie integrować mieszkańców wsi, parafii Łękawica.