Kilka słów od naszej parafianki s. Wioletty Obal …

Szczęść Boże, nasi ukochani Parafianie! Z całego serca Was pozdrawiam z naszego klasztoru, monasteru w Grabowcu. Pragnę podzielić się z Wami nasza ogromną radością. W tym roku świętujemy piękny jubileusz: 25-lecie naszego pobytu w Polsce, w Grabowcu. Widzimy jak Pan wybrał to miejsce na swoją szczególną OBECNOŚĆ. Doświadczamy tego osobiście, jak i ci, dzięki którym mogło powstać to dzieło Boga, dzięki którym możemy żyć, wielbić Pana i przyjmować tych wszystkich, którzy pragną doświadczyć Boga w tym szczególnym miejscu ciszy, modlitwy, adoracji, pośród pięknej liturgii razem z nami. Łaska jubileuszu wylewa się także na każdego z Was, bo jesteście wszyscy obecni w naszych modlitwach. Radością jest dla nas, że 3 czerwca mógł być konsekrowany nasz kościół w Monasterze. Jest on teraz pod wezwaniem św. Brunona z Kolonii. To założyciel Kartuzów i nasz duchowy Ojciec (przesyłam link do strony Gościa Niedzielnego z tej uroczystości, ze sporą ilością zdjęć w tym artykule). 8 lipca, gdy zapewne Wy świętowaliścje zakończenie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego (?) miało miejsce ważne wydarzenie dla nas i wszystkich naszych bliskich, sąsiadów, tych którzy są z nami bardzo zżyci. Był tzw. dzień otwarty Monasteru i świętowaliśmy nasz jubileusz z osobami z zewnątrz (też podaję link do strony Gościa Niedzielnego). Można bo zobaczyć, jak żyjemy, czym się zajmujemy. Ludzie mogli wziąć udział w organizowanych przez nas pracowniach. Była pracownia lectio divina (modlitwa Słowem Bożym), pracownia wyrobu rzeczy z gliny, pracownia różańców, warsztaty dla dzieci, była piękna katecheza o Trójcy Świętej pod Jej freskiem prowadzona przez jedną z naszych siostr, była wystawa, możliwość rozmów z siostrami, a na koniec… wspólne ognisko połączone ze świadectwami osób świeckich, przeplatane śpiewem uwielbienia. Czas świadectw był dla nas ogromnie cenny, bo mogłyśmy słuchać, jak to miejsce naszego codziennego życia jest ważne nie tylko dla nas ale dla wielu, ile rzeczy Pan tu sprawił w sercach tych, którzy przyjeżdżali przez te 25 lat. Jeśli ktoś z Was chciałby do nas kiedyś zawitać, droga jest otwarta i czekamy na każdego z Was z otwartym sercem. 🫶🙂 Teraz w sierpniu organizujemy małe rekolekcje ewangeliczne dla dziewczyn w wieku 18-35 lat. 🙏Jeśli któraś z Was poczułaby się zapraszana przez Boga, to serdecznie zapraszamy. Potrzebne informacje podane są w załączonych zdjęciach. Cóż więcej mogę napisać? Jesteście wszyscy blisko nas, w naszych modlitwach i o modlitwę też Was gorąco prosimy. Bardzo potrzebujemy siebie nawzajem w tym wspólnym pielgrzymowaniu do Domu Ojca. Z całego serca Was pozdrawiamy 👋🤗 W imieniu wszystkich siostr, Wasza s.Yonati

https://youtu.be/mrn67yKp6Yo

https://gdansk.gosc.pl/doc/8379181.25-lecie-monasteru-w-Grabowcu?fbclid=IwAR2SiG3O5IXs6IWiNhKlSxowdI_F6TLS7yzf-8iGJyqnTrKGgt6HclVNtXc

i jeszcze zaproszenie na rekolekcje