Poświęcenie krzyża

W dniu 20.05 2023 odbyło sie poświęcenie w ŁEKAWICY(po renowacji i postawieniu nowego) krzyża który mieszkańcy wsi i druhowie z OSP ŁEKAWICA postanowili uczcić drugą wizytę Jana Pawła 2 w Polsce 1984 roku .W tym miejscu należy przypomnieć fakt ze krzyż w obecnym miejscu stoi dzięki rodzinie Chwistek która bezinteresownie ofiarowała miejsce pod owy krzyż. Że względu na panujący ustrój nie było to pochwalane przez wladze a mimio to powstał i dawał wiarę w lepszą przyszłość. Na obecnym poświęceniu Ks Proboszcz Grzegorza Grych nawiązał o walce z krzyżem który w obecnym czasie jest nasilony a mimo to krzyże zostają odnawiane i to bez żadnego wsparcia . Wiec tym bardziej należą się podziękowania od całej społeczności.

Autor: Ł. Jachym – https://www.facebook.com/groups/527078317326764