Odpust 2022

Dzisiejszej Niedzieli 4 grudnia przeżywamy doroczny Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Mikołaja Bpa. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Olszak – Dyrektor Administracyjny WSD w Tarnowie. Po każdej mszy na dzieci i nie tylko czekał Mikołaj ze słodkim co nieco.
Legendy głoszą, że św. Mikołaj w młodym wieku, po śmierci rodziców rozdał majątek ubogim i został mnichem. Na początku IV wieku został biskupem Miry. Jest przyjacielem bezdomnych i opiekunem nieszczęśliwych. Patronem dzieci, rybaków i więźniów.
W godzinach od 7.30 do 17.00 przy naszym kościele ma miejsce Mikołajkowy Kiermasz ciast i ozdób świątecznych, którego celem jest wsparcie drogiego leczenia i rehabilitacji Faustynki Truchan – naszej mieszkanki.