Misje Parafialne 2022

Misje, które rozpoczęły się  11 i trwały do 16 września prowadził Ks. Maciej Kucharzyk – proboszcz w parafii Matki Boskiej Saletyńskiej w Gdańsku. W trzecim tysiącleciu chrześcijaństwa z Matką Bożą z La Salette odczytujemy znaki czasu – to hasło tegorocznych misji. Był dzień wiary, dzień kościoła, sakramentu pojednania i dzień małżeństwa. Misje parafialne to także rekolekcje dla dzieci oraz przedszkolaków. Jeden z Apeli Maryjnych ubogaciła muzycznie p.  Stanisław Domarski – muzyk, saksofonista i flecista jazzowy z Rzeszowa, który wraz z Ks. Maciejem wspaniale prowadzili nas przez modlitwę w akompaniamencie muzyki. Dziękujemy za 6 dni rekolekcji parafialnych.

Z ogromną radością (również w imieniu Ks. Misjonarza Macieja) składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za piękne przeżycie cudownych Misji parafialnych i jednocześnie rekolekcji szkolnych dla dzieci i młodzieży. Były to pełne łaski dni naszej odnowy duchowej. Prosimy Boga, aby owoce tych Misji trwały w nas jak najdłużej. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do ich przygotowania i przeżycia. Dziękujemy Panom na ręce P. Kościelnego za ciężką pracę przed misjami – za renowację Krzyża misyjnego, drzwi w kościele, uporządkowanie brzegu przy ogrodzeniu plebanii, dziękujemy sponsorom i ofiarodawcom. Chcemy, aby owocem przeżytych Misji była prywatna (w ciszy) adoracja Najśw. Sakramentu w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 (do godz. 8.45), jako tzw. Godzina Święta, w czasie której zachęcamy do modlitwy za owoce Misji parafialnych, za tych którzy w nich uczestniczyli i nie uczestniczyli. Również w piątki podczas wieczornej adoracji z Koronką do Bożego Miłosierdzia, będzie krótkie rozważanie Słowa Bożego, a w drugie niedziele miesiąca przed Sumą o godz. 10.45 katecheza parafialna (przede wszystkim dla dorosłych).

<犀利士
/p>