Diecezjalne spotkanie parafialnych grup Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym

W sobotę 28 września w Lipnicy Murowanej miało miejsce diecezjalne spotkanie parafialnych grup Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym. W wydarzeniu brało udział 560 osób z 30 W sobotę w Lipnicy Murowanej miało miejsce diecezjalne spotkanie parafialnych grup Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym. W wydarzeniu brało udział 560 osób z 30 parafii naszej diecezji, w tym przedstawiciele z naszej parafii. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski – opiekun duchowy Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. APDC jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które zostało założone przez bł. Honorata Koźmińskiego i Matkę Wandę Olędzką w 1889 roku w Zakroczymiu.